איזה מנגל לקנות? כל הטיפים לבחירה

איזה מנגל לקנות? היום היכולת לערוך סעודת בשרים מובחרת היא סמל סטטוס. לצד התנור והמקרר, המנגל הפך להיות מוצר בסיסי ונצרך לכל בית אב בארץ ובעולם. זה מעבר לחגיגת "העל-האש" ביום העצמאות, זאת הדרך הפשוטה והראויה ביותר לערוך צליות בשרים מכל הסוגים, שלא יספקו רק את הבטן, אלא גם לא מעט מחמאות.המדריך המלא לבחירת מנגל.

בשנים האחרונות רשתות המוצרים לבית ולגינה מדווחות על עלייה בביקוש ובדרישה למנגלים עלתה בתלילות.

כתוצאה מכך גם המחירים התעדכנו בעקבות ההתעניינות הגוברת של הצרכנים. בעוד שפעם אב המשפחה היה מוציא מנגל חד פעמי. שופך פחמים יבשים ומתחיל לנפנף. כיום האופציות והמגוון קלים הרבה יותר. פשוטים הרבה יותר. ומכינים בשר הרבה יותר עסיסי וטעים.

עם המגוון העצום הקיים ברשתות השיווק. קל להתבלבל ולקנות בטעות מנגל שלא מספק את הצרכים שלכם. לכן, לפני קנייה חשובה ומשמעותית כזו שתוסיף לבית שלכם כל כך הרבה. חשוב לשאול כמה שאלות, שיעזרו לכם לפתור את ההתלבטויות. ולהחליט איזה דגם ומותג  תבחרו.

לשם כך, הכנו עבורכם רשימה, של ארבע שאלות יסוד, שפשוט חובה לשאול את עצמכם לפני שאתם קונים מנגל לבית:

מהי המטרה שעבורה קונים את המנגל?

  • לאיזו מטרה? לשם מה אתם קונים את המנגל שלכם? האם לצורך של אירועים גדולים עם חברים, או לארוחות מושקעות לבד עם המפחה המצומצמת? האם אתם רוצים שיהיה לכם מנגל שירגיש כמו מטבח רחב ידיים, או משהו יותר בסגנון קומפקטי שישב בין השולחן לשמשיה? הגודל של המנגל, השאלה למה אתם צריכים אותו, ישפיעו מ אוד גם על החיר של המנגל אותו תקנו, וגם על היעילות שלכם ושל הצרכים האישיים שלכם.

    תבחרו. אש גלויה או בשליטה מלאה?

  • אש גלויה או בשליטה מלאה? לא מעט אנשים אוהבים לעשות שואו בצליית הבשר שלהם. יש כאלה שיודעים איך לעבוד עם אש גדולה שבוערת היטב, וכך הבשר יהיה צלוי כמו שמסעדות השף הנחשבות בעולם. אך אש זה לא משחק ילדים. כדאי שתדאגו לכך שאתם יודעים היכן המנגל יוצב, והאם הוא יכול לעמוד שם בהינתן שהעסק הזה לא תמיד היה הכי בטוח (למשל לשים מנגל מתחת לעץ כפוף או צילייה מקש זה אולי לא הרעיון הכי טוב…) כדאי שתדעו שאפשר לקנות מנגל שמחולק לברזלים שיתנו את אפקט הברביקיו, ומהצד השני תהיה גם כירה, שיכולה להיות שימושית למגוון בישולים כמו צ'יפס או טיגון בצל.

    מקובע או נייד?

  • מטבח מקובע או לארוז ולקחת? מאוד חשוב לדעת איך אתם רוצים לגשת למנגל שלכם. יש כאלה שיעדיפו שהם יצאו למנגל שישמש כמטבח-חוץ, עם מקום לארונות שיתמלאו בסירים, מחבתות, מריות, מלקחיים ושאר האביזרים. לעומת זאת, יש כאלה שיעדיפו מנגל על גלגלים, כזה שיוכל לזוז ממקום למקום בקול ובפשטות, ואם צריך גם להעביר מהגינה למרפסת ובחזרה. חשוב לשקול את ניידות המנגל למקרה שאתם רוצים להיות גמישים בארוחות שלכם.

    אוהבים מאוד או מחבבים את המנגל?

  • כמה אתם אוהבים את המנגל שלכם. בסופו של דבר התשובה האם תוציאו 15,000 שקלים על מנגל בעיצוב אישי מסוטט באבן בייבוא מאיטליה, או שתעברו בסונול הקרוב ותמצאו אחד מתחת למדף של השמן לרכב, נעוצה בשאלה כמה אתם אוהבים את המנגל שלכם. מחוברים לבישול בשרים? האם בא לכם להשקיע ולפנק את עצמכם בחוויית בישול אולטימבטיבית. או שעדיף לקנות משהו חד פעמי בשביל חווייה חד פעמית?. יש לכם זמן להתעסק בטיגונים? או כוח ורצון לארח ארוחות? האם אתם מספיק רוצים את זה?.

מנגל זה לא רק דרך לצלות בשר, זו חווייה שעוברים ביחד עם האוכל מהקנייה בסופר, וכל השלבים עד ההגשה הטרייה לשולחן עם המשפחה והחברים. כדאי לדעת לעשות את זה נכון.

מנגל
מנגל של מסעדת סטייקים צילום עמיעד טאוב

שתף

פוסטים נוספים

סטייק נברסקה

סטייק נברסקה. כל מה שצריך לדעת

סטייק נברסקה הוא חלק מהמורשת הקולינרית של מדינת נברסקה בארצות הברית. המדובר בסטייק משויש ואיכותי במיוחד שמחירו יקר יחסית. קבלו