איזה סוגי סטייקים יש? המדריך המלא

סוגי סטייקים. המדריך המלא. אז החלטתם לערוך סעודת סטייקים לחברים או למשפחה. יופי. הדלקתם את המנגל, שימנתם את הברזלים, והגיע הזמן להניח שם חתיכת נתח בשר איכותי, שיאיר רושם טוב על האורחים. כל ארוחה טובה חייבת להתחיל בבחירת הבשר הנכון עבורכם לבישול ולצלייה. אך איך יודעים איזה סטייק לבחור? ערכנו עבורכם סקירה, של סוגי אומצות וסטייקים מיוחדים, כל אחד על מעלותיו ומגרעותיו, כדי שתבואו הכי מוכנים שאפשר, ותוכלו לזרוק גם עובדות מתי שצריך.

חשוב לדעת שכל חלק של סטייק מגיע מאיזור אחר בפרה, שלו אחוזי שומן ועסיסיות אחרים. מרבית חלקי הפרה עשויים משריר, ואינם מתאימים לסוג של צלייה ובישול. אם בכל תכניסו אותם למטבח שלכם התוצאה תהיה בשר סיבי שאי אפשר ללעוס. החלקים שטובים לאכילה הם בדרך כלל חלקים שאומצו פחות, ויש בהם פחות שרירים, כמו המותניים של הפרה או הצלעות.

יש כמה נתחי בשר נפוצים שטובים צלייה על המנגל שלכם:

סינטה.
הסינטה נמצא בין הצלעות האחוריות למותן הפרה. זהו נתח עסיסי, שבדרך כלל בצידו של הסטייק תהיה חתיכת שומן דקה לאורכו. זהו נתח זול יחסית לסטייק.

פילה.
הפילה הוא רך ומעודן, ונחשב ליקר יחסית. הוא נמצא בגב הפרה, בצמוד לסינטה. בגלל שלפילה אין טעם בשל עצמו, הרבה שפים אוהבים להשתמש בו לארוחות השף שלהם, כי הם יכולים לעשות איתו ככל העולה רוחם, ולהוסיף טעמים, ריחות ומרקמים משלהם.

אנטריקוט.
האנטריקוט הוא הסטייק הכי מוכר ונפוץ בקרב אוכלי בשר ויש לו טעם עשיר ודומיננטי מאוד. הוא נתח עתיר שומן, שצמוד לצלעות הקדמיות של הפרה. האנטריקוט מאוד מתאים צלייה על האש, ולכן רבים משתמשים בו באמת לארוחות גריל.

צלע.
הסטייק הנפוץ האחרון הוא הצלע, נתח בשר בממוקם בצלעות האמצעיות של הפרה, ממש צמוד לאנטריקוט. יש הרואים בו ממש חלק מהאנטריקוט, ואכן יש להם גם טעם דומה מאוד.

אז תפשילו שרוולים, תעטו סינר ותתחילו לצעוד לקצבייה הקרובה ודרשו את נתח הבשר המתאים עבורכם- זכרו, כל שף מתחיל זקוק למעט אימונים, אז אל תאמרו נואש, קחו את הזמן ותלמדו על סוגי הבשרים השונים, זה ישתלם לכם בארוחה הבאה.

סוגי סטייקים
סוגי סטייקים צילום עמיעד טאוב

שתף

פוסטים נוספים

סטייק נברסקה

סטייק נברסקה. כל מה שצריך לדעת

סטייק נברסקה הוא חלק מהמורשת הקולינרית של מדינת נברסקה בארצות הברית. המדובר בסטייק משויש ואיכותי במיוחד שמחירו יקר יחסית. קבלו