8 שמות של סטייקים שלא הכרתם

שמות של סטייקים. מלונדון ברויל ועד סטייק קולב , טי בון וטומהוק תכירו את כל השמות שאתם חיביים לדעת כדי להכין נתח בשר. להתאים אותו לאורך הבישול ולהימנע מכישלונות קולינריים.

פילה מיניון- נתח מספר 12

נחשב לנתח היקר ביותר וכמעט ללא שומן. הוא נחתך מאזור הצד הפנימי של הצלעות האחוריות והוא רך במיוחד. שהשריר לא מתאמץ במיוחד החלק נחשב לרך ונימוח במיוחד. בשל העובדה שלסטייק כמעט ואין שומן צריך להיזהר מבישול עודף. ולאור העובדה שהחלק רך אין צורך אפילו במרינדות ניתן פשוט לתבל במלח פלפל ועשבי תיבול ולהגיש.

סטייק ורד הצלע (אנטריקוט).

הסטייק המוכר והמועדף על מרבית הלקוחות. הוא מגיע מהאזור הקדמי ןונקרא נתח מספר 1. המדובר בחלק עתיר שומן אך גם עסיסי ומשויש. הסטייק מתאים לסוגים שונים של בישולים וגם לרמות שונות של בישול. נחשב לאהוב במיוחד על האש.

לונדון ברויל.

האמת היא שמדובר בטכניקת בישול ולא באמת לשם של נתח. אבל הלונדון ברויל נחשב לסטייק אהוב שאוהב מרינדות של כמה שעות. החלק מגיע מאזור האחורי (למרות שלפעמים קצבים מוכרים צלעות בשם הזה) ולאחר בישול במהירות ובחום גבוה מומלץ לחתוך את הסטייק לפרוסות דקות נגד הסיבים.

מכיוון שמדובר בחלק עם סיבי שריר מומלץ לשלב במרינדות תבלינים חומציים שיעזרו בפירוק הסיבים.

טי-בון.

המדובר בנתח משולב של סינטה ופילה המחובר על עצם כאשר מצד אחד שלו סינטה ומהצד השני הפילה. מתאים לאומצות ורוסטביף. סטייקים "בצורת T" מועדפים על חובבי הבשר לאור השילוב בין חלקי הבקר. הם נחתכים מהמותן הקצרה ונמכרים תמיד עם העצם.

ההבדל העיקרי בין טי בון לפורטרהאוס הוא שהאחרון נחתך בדרך כלל מגב המותניים, והוא מכיל חלק גדול יותר של פילה מיניון.בבישול של טי בון חייבים לוודא עם מדחום שהסטייק העבה מתבשל.

טומהוק.

טומהוק הוא בעצם סטייק צלעות שלא נחתך מעצם הצלעות. עוביו תלוי בעובי העצם, אך בדרך כלל הם נחתכים בעובי של שני סנטימטרים.הם גם עבים מספיק כדי להאכיל כמה אנשים. השיטה הכי אטובה להכין סטייק טומהוק היא במחבת ברזל יצוק ומומלץ להשלים את הבישול בתנור.

סטייק קולב.

המדובר בנתח קצבים דק ובאחד מנתחי הבשר הטובים ביותר בעולם וגם בעל מחיר זול יחסית. החלק מגיע מאזור הבטן של הפרה, אבל מחובר לסרעפת ולא לעצמות. מומלץ להסיר את הקרום העבה מהמרכז לפני השיבול. יש לחתוך אותו דק לפני העלייה לאש ולבשל על אש גבוהה.

דנבר קאט.

מגיע מהאזור של הכתף הקדמית. המדובר בחלק משויש לחלוטין ללא עודפי שומן ומומלץ לבישול בסו ויד או על חום עקיף. מותאם לבישול בטמרפטורות בינוניות בלבד.

הברזל השטוח\ הפלדה ועוד כמה שמות ברחבי העולם

המדובר בסטייק רך במיוחד שנחתך מחלק הכתף הקדמית של הבקר. נלקח מהחלק העליון של השכמה ובעל צורה משולשת. המדובר בסטייק עדין וטעים במיוחד. מומלץ לבשל כמו פילה מיניון.ניתן גם לחתוך ממנו רצועות לסלט נפלא.

 

שמות נוספים של סטייקים

1.מותן (סירלוין-סינטה) נתח מס' 11.

2.כנף העוקץ – שייטל- נתח מס' 13.

3.פריים ריב  נתח משולב של אנטריקוט וצלע. צלעות מס' 12–13.

4.שפיץ-צ'אך.

5.וואסיו (לב הפלדה).

6.צלעות (ריפען) נתח מס' 2.

7.פילה מדומה  נתח מס' 6.

8.קשתית (שפונדרה) נתח מס' 9.

9.אונטר ריב – קשת-בשימוש בעיקר בהמבורגרים.

 
שמות של סטייקים
סטייק צילום עמיעד טאוב
 

שתף

פוסטים נוספים

סלוף

חגיגת מתכוני שף עם "אחוה"

חברת "אחוה", יצרנית הטחינה והחלוה המובילה בישראל, בשיתוף עם השף עומר מילר ("טעים אש"), מגישים מתכון נפלא למנה שישראלים אוהבים:

שוק מחנה יהודה

מסעדת 'חלאתי' במחנה יהודה

אחרי שעברו הסבת מקצוע בעקבות משבר הקורונה והקימו בביתם עסק קטן ומצליח של אפיית חלות, בני הזוג אמרי משה ותאיר